Arnošt Coufal ako skladateľ a aranžér

Na tomto mieste si predstavíme skladateľskú a aranžérsku tvorbu Arnošta Coufala, spolu s nahrávkami, ktoré sa zachovali. Budeme ich pridávať postupne, ako sa k nám budú dostávať. Zaujímavosťou je, že Arnošt Coufal sa pod svoje skladby alebo aranžmány nepodpisoval vždy len svojím menom alebo ako Arno Coufal, ale napríklad aj Arne Martinish.

Arnost Coufal (Arr.) - Tota(l) Help(a)

Arnošt Coufal: Tota(l) Help(a) / Tota Helpa (On The Theme Slovak Folk Song)

Full Score pre Big Band (2x Alto Sax, 2x Tenor Sax, Baritone Sax, 4x Trumpet, 4x Trombone, Piano/Guitar, Bass, Drums)
Stiahnuť tu.

Arnost Coufal (Arr.) - Summertime

Arne Martinish (Arr.): Summertime (George Gershwin)

Full Score pre Big Band (2x Alto Sax, 2x Tenor Sax, Baritone Sax, 5x Trumpet, 4x Trombone, Piano, Guitar, Bass, Vocal, Drums)
Stiahnuť tu.

Arnost Coufal - Nostalgy

Arne Martinish: Nostalgy (In the Christmas Mood)

Full Score pre Big Band (2x Alto Sax, 2x Tenor Sax, Baritone Sax, 5x Trumpet, 4x Trombone, Tuba, Piano, Guitar, Bass, Drums)
Stiahnuť tu.

Frédéric Chopin: Preludes Opus 28 č. 4
Aranžmán pre 6 saxofónov: Arno Coufal
Stiahnuť tu.

(Skladbu si môžete vypočuť v sekcii Audio)

Mgr. Michal Haľama dňa 3. júna 2021 obhájil na Fakulte múzických umení na Akadémii umení v Banskej Bystrici diplomovú prácu s názvom ARNOŠT COUFAL A JEHO KOMORNÁ TVORBA PRE SAXOFÓNY. Vedúcim jeho diplomovej práce bol Mgr. art. Marek Pastírik, ArtD., ktorý bol zase študentom Arnošta Coufala.

Diplomovú prácu venovanú spracovaniu hudobného diela Arnošta Coufala so zreteľom na komornú tvorbu pre saxofónove kvintetá a sextetá si môžete vo formáte PDF prečítať tu.

Ďakujeme Michalovi Haľamovi za súhlas so zverejnením jeho práce.